O NAS

Pobierz pliki

Historia Iskry
       
Rozkaz otwarcia okresu próbnego naszej drużyny został wydany 10 września 2007, ale pierwszy nabór odbył się 13 maja 2006 podczas Dni Szamotuł. Założyła ją Dh. Martyna Stefaniak(Unger) (obecny opiekun drużyny).
        Co nakłoniło druhnę do założenia drużyny?
- Mianowicie 27 maja 2005 jako jedna z harcerek 106 SDW „Chawura” prowadziłam program ogniska podczas pielgrzymki. Wieczorem Dh. Piotr Szymkowiak razem z moją ówczesna drużynową zaprosił mnie na rozmowę przy herbacie. Zauważył, że drzemie we mnie potencjał na drużynową i zapytał czy chciałabym nią zostać. Odpowiedziałam: -Bardzo chętnie, ale ja nie mam krzyża i nie wiem jak prowadzić drużynę. Trzeba dodać, że w harcerskie szeregi wstąpiłam we wrześniu 2004 roku. Podczas obozu w 2005 złożyłam przyrzeczenie harcerskie i tego samego lata pojechałam na kurs drużynowych do Jeleńca.
        Pierwszy obóz Iskry odbył się w 2007 r. w Pogorzelicy, na który pojechało zaledwie 7 Iskierek. Tematem przewodnim wyjazdu była morska przygoda, a Iskierki otrzymywały codziennie list od Piotrusia Pana. Na tym obozie odbyło się również pierwsze przyrzeczenie w naszej drużynie. O wschodzie słońca, na plaży przyrzeczenie złożyło 7 Iskierek.
        Drużynowa Martyna Stefaniak mianowała pierwsze funkcyjne naszej drużyny:
przyboczną: Dh. Dominikę Stefaniak, zastępową: Dh. Weronikę Ferster.
        Pierwszy biwak Iskry natomiast odbył się 23-25 czerwca 2006 roku. Był on organizowany przez Dh. Martyne Stefaniak (Unger)  I Rajd Śladami Tuptusia- pierwszy rajd naszego pionu harcerskiego.
        Nazwa drużyny została wybrana podczas długiej burzy mózgów. Dh. Martyna S. z Dh. Martą K. wymieniały słowa kojarzące się z harcerstwem. Początkowo szukały wyrazów w słownikach języków obcych, ale stwierdziły, że nazwa dla drużyny harcerskiej powinna być prosta i sympatyczna. Harcerze często spotykają się przy ognisku dlatego myślały nad nazwą z nim związaną: Płomienie, płomyki i w końcu ISKRA. I w taki sposób została nazwana nasza drużyna.
        Barwa chusty nasunęła się sama, nie mogła być czerwona - ponieważ takie chusty mają Leśne Ludki, nie żółty, bo to barwy Buków i został pomarańczowy - kolor energiczny, optymistyczny i „rzucający” się w oczy. Kojarzył się Dh. Martynie z pomarańczami, które bardzo lubi. No i Iskierki tak łatwo się nie zgubią w lesie, bo drużynowa łatwo je zauważy :D

   RADA DRUŻYNY

Drużynowa

Dh. Agnieszka Becela

Przyboczne:

Dh. Martyna Panek
Dh. Karolina Konieczna

Zastępowe:

Dh. Weronika Duda
Dh. Martyna Skrzypczak
Dh. Aneta Gendera
Podzastępowa
Dh. Maja Kerger

Kreator stron www - szybka strona internetowa